Domů | O nás | Staňte se členy klubu/Získejte 3D software | en english Přihlášení pro členy - Jméno: Heslo:
 3DJournal          Zažijte třetí rozměr obrazu
Naše nabídka: 3D fotografie 3D software Návody a rady Diskuze
HORKÉ TIPY VIDEO-NÁVODY
! 3DFotoVideo 3DVideoVideo

<<< Video 1: Jak vytvořit 3D fotografii

Video 2: Jak vytvořit 3D video >>>
E-kniha zdarma o 3D fotografii a 3D videu
E-kniha: Jak na 3D foto a 3D video - stáhni si knihu zdarma ze Slasti.cz nebo přímo zde: mobi - epub - pdf
Rychlé menu
 Hlavní stránka
 Všechny články
 O nás
3D galerie
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image

Nejlevnější 3D fotoaparát - za 198 Kč

   Dělání 3D fotografií jedním běžným fotoaparátem má jednu velkou nevýhodu - nemůžete zachytit scény, kde dochází k pohybu. Jak tento problém vyřešit? Jednoduchým 3D fotoaparátem, o kterém bude řeč v tomto článku. Všechny fotografie v textu byly pořízeny právě jím.

    3D Karlův most v pohybu Pokud používáte jediný fotoaparát, který mezi pořízením snímků pro levé a pravé oko posouváte, nikdy nemůžete správně zachytit lidi nebo věci, které se hýbou rychleji, než vy stačíte posunout fotoaparát. Na pohyblivé předměty je prostě třeba použít metodu, kdy dojde k vyfotografování levého i pravého snímku současně.
   Toho lze dosáhnout nejen pořízením drahého stereofotoaparátu, ale také koupí dvou fotoaparátů obyčejných a jejich spojením. A můžete samozřejmě na zkoušku začít fotoaparáty na jedno použití. Ty nejlevnější přijdou na méně než 100 Kč. (V době psaní tohoto článku byly i levné digitální fotoaparáty příliš drahé - dnes už ale stojí za úvahu právě jejich koupě.)
  
Výroba 3D fotoaparátu
    3D fotoaparát - oba fotoaparáty na liště u sebe Jakmile máte dva fotoaparáty na jedno použití, můžete zvolit dva postupy, jak z nich vytvořit 3D fotoaparát. Buď je prostě přilepíte vedle sebe, nebo je umístíte na společný nosič, který vám umožní nastavit mezi nimi potřebnou vzdálenost.
   Pokud se rozhodnete pro druhou možnost, můžeme doporučit běžnou umělohmotnou lištu na elektrorozvody, kterou lze koupit v prodejnách pro kutily, např. v OBI. Lišta se skládá z horní a spodní části, které po sobě lze posouvat.
   Doporučujeme obě části od sebe oddělit, spodní, tlustší část, zkrátit na 60 centimetrů a z horní odříznout dva kousky široké jako vaše jednoúčelové fotoaparáty. Nyní na horní části lišty přilepte fotoaparáty (my jsme použili Pattex Repair Express, ale jistě vyhoví i řada levnějších lepidel) a pak je nasaďte na spodní část.  Fotoaparáty odsunuté od sebe Výsledkem by měl být stereofotoaparát, který vidíte zde na fotografii.
  
Fotografování
   Ať už máte fotoaparáty slepené k sobě nebo jsou na liště, je nyní třeba změřit vzdálenost jejich objektivů (jsou-li na liště, přisuňte je při tomto měření k sobě). Vzdálenost bude pravděpodobně větší než doporučených 6,5 centimetru, ale to nevadí. Jen je třeba s tím počítat při fotografování - čím delší vzdálenost objektivů levého a pravého fotoaparátu, tím vzdálenější od vás musí být první objekt na snímku.
   V minulém vydání 3DJournalu jste se mohli dočíst, že pro vzdálenost objektivů 6,5 centimetru může být nejbližší objekt na scéně ve vzdálenosti 2 metry, pokud je vzdálenost např. 10 centimetrů, pak jsou to 3 metry, pro 13 centimetrů pak 4 metry. Pokud máte fotoaparáty na liště, je vhodné je od sebe vzdalovat tak, aby vzdálenost objektivů byla rovna jedné třicetině vzdálenosti nejbližšího objektu (nemůžete je však samozřejmě od sebe vzdálit více než je délka lišty).
    Sousoší se sice nehýbe, ale stejně jsme neodolali Vlastní pořizování fotografií je pak už snadné - stačí zabrat v hledáčku jednoho z fotoaparátů vybranou scénu a pak současně stisknout spoušť na obou fotoaparátech. Protože však vidíte scénu pouze v jednom hledáčku, je třeba dávat pozor, aby byly oba fotoaparáty ve stejné výšce (aby lišta nebyla nakloněná) a aby se vám před druhý fotoaparát nedostal nějaký blízký objekt (třeba větev stromu), který druhý fotoaparát 'nevidí'.
  
Fotografie
   Fotografie z fotoaparátů na jedno použití by vám měli vyvolat tam, kde jste ho koupili, dobrou zkušenost máme i s vyvoláním v drogeriích dm (fotografie 9x13 za korunu, film za 59 Kč). A pak už zbývá jen fotografie naskenovat do počítače (můžete je tam ale třeba také 'přefotit' digitálním fotoaparátem - i když je to trochu přes ruku) a v programu 3DJournal složit dohromady.
    A ještě jeden Karlův most I když fotoaparáty na jedno použití nenabízejí nijak úžasné snímky (především bývají méně ostré, než by bylo vhodné), na pokusy s 3D fotografiemi, kde jsou objekty v pohybu, určitě postačují. Přejeme vám pěkné fotografie.
(3DJournal)
Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet

    Jaggni to! Linkuj! Vybrali.sme

del.icio.us stumble it digg it Google Reddit Ma.gnolia connotea NewsVine blinkbits BlinkList De.lirio.us co.mments feedmelinks Furl scuttle simpy YahooMyWeb
Kompletní menu
 Hlavní stránka
 Předplatné
 Ztracené heslo
 Software 3DJournal
 3D brýle
 3D film, 3D video
 Všechny články
 Diskuzní fórum
 3D galerie
 3D galerie míst světa
 Stáhněte si
 Užitečné odkazy
 Otázky a odpovědi
 Správa členského konta
 O nás
 
 Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet


3D software pro 3D fotografie a pro prevod z 2D do 3D


Tato stránka je součástí projektu 3DJournal. Na jeho stránkách naleznete: 3D obrázky (prostorové 3D obrázky, 3D obrazy), 3D fotografie (prostorové 3D fotografie, 3D fota, 3D fotky), návod na 3D, jak se dělají 3D obrazy, jak se dělají 3D fotografie (jak se dělají 3D fotky), download 3D software zdarma, levné 3D brýle, 3D vybavení, 3D fotoaparáty, 3D hry pro 3D brýle (3D hra pro 3D brýle), anaglyph, anaglyf, anaglyphy, anaglyfy, stereogram, stereograf, stereogramy, 3D grafy, 3D animace, 3D rendering, 3D odkazy, 3D galerie, umělecká 3D erotika, 3D svět, stereoskopické obrazy, modročervené brýle, červenomodré brýle, red cyan brýle.

�2003 - 2019 3DJournal.com
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla použití