Domů | O nás | Staňte se členy klubu/Získejte 3D software | en english Přihlášení pro členy - Jméno: Heslo:
 3DJournal          Zažijte třetí rozměr obrazu
Naše nabídka: 3D fotografie 3D software Návody a rady Diskuze
HORKÉ TIPY VIDEO-NÁVODY
! 3DFotoVideo 3DVideoVideo

<<< Video 1: Jak vytvořit 3D fotografii

Video 2: Jak vytvořit 3D video >>>
E-kniha zdarma o 3D fotografii a 3D videu
E-kniha: Jak na 3D foto a 3D video - stáhni si knihu zdarma ze Slasti.cz nebo přímo zde: mobi - epub - pdf
Rychlé menu
 Hlavní stránka
 Všechny články
 O nás
3D galerie
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image

Udělejte ze svých starých fotografií 3D

   Chtěli byste udělat ze svých běžných fotografií prostorové? Stačí mít ten správný software a můžete se do toho pustit. Výsledek samozřejmě není stejný, jako kdybyste je 3D už nafotili, ale i tak je velmi dobrý. V následujícím textu nechybí odkaz na vhodný software ani tipy, jak ho použít.

   Program, který vám pro převod 2D na 3D fotografie (přesněji stereografické) doporučujeme, se jmenuje 2Dto3D RedBlue Converter. Funguje tak, že si 'prohlédne' dodanou fotografii a snaží se rozpoznat, které její části jsou více v popředí a které v pozadí. Na základě toho poté vytvoří fotografii novou - stereografickou, kterou je možno prohlížet modročervenými brýlemi.  Práce s programem Když se mu dobře nastaví parametry (naštěstí má jen 3 základní), většinou dává dobré výsledky. Kvalita konkrétního obrázku samozřejmě hodně záleží na tom, co na něm je. Naše zkušenosti ukazují, že si program většinou dobře poradí s fotografií člověka nebo staveb, hůře pak s některými přírodními kompozicemi.
   Program si můžete stáhnout na této adrese - stačí kliknout na nápis Download (odkaz na tento program naleznete i v seznamu programů ke stažení pro členy - a tam ho také budeme updatovat v případě, že by došlo k jeho změně). Volně šiřitelnou verzi lze použít pro nekomerční účely, doba její použitelnosti je omezena na 14 dní. Nejdou z ní sice ukládat vytvořené obrázky, ale v případě nutnosti si je můžete uložit 'z obrazovky' (klávesou Print Screen a posléze vložit ze schránky do nějakého grafického editoru - příkazy Edit/Paste nebo česky Úpravy/Vložit).
  
Jak na to
   Postup převodu běžné fotografie na 3D je jednoduchý. Tlačítkem Open File nahrajete obrázek. Potom nastavíte parametry: D/L udává vzdálenost k objektu na fotografii v procentech. Pokud jsou na fotografii osoby, osvědčila se nám hodnota 10. B/L udává stereobázi - a tedy intenzitu 3D efektu. Doporučujeme nastavit nejvyšší hodnotu, při které bude výsledná fotografie ještě dobře pozorovatelná (nám se pro běžné použití osvědčila hodnota 30).
   Shift udává dodatečné vzájemné posunutí obrázků a zde doporučujeme nulovou hodnotu. Vyšší hodnota by sice měla zvětšit dojem perspektivy, nám však spíše zhoršila celkovou rozpoznatelnost obrazu. Volby accurate a smart doporučujeme nechat zatržené - jejich použití zvyšuje kvalitu fotografie. Jen ve výjimečných případech by mohly způsobovat problémy - pokud by vestavěná inteligence programu selhala na nějakém nafotografovaném objektu.
   A po nastavení parametrů stačí již jen stisknout tlačítko Convert to 3D! Výsledkem jsou obrazy z pohledu zleva, zprava a výsledný obraz pro stereoskopické brýle s červeným a modrým průhledem. Výsledná fotografie je pouze černobílá, pokud byste chtěli její barevnou variantu, je třeba uložit obrázky pro pravé a levé oko a vytvořit z nich 3D obraz v našem programu 3DJournal.
(3DJournal)
Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet

    Jaggni to! Linkuj! Vybrali.sme

del.icio.us stumble it digg it Google Reddit Ma.gnolia connotea NewsVine blinkbits BlinkList De.lirio.us co.mments feedmelinks Furl scuttle simpy YahooMyWeb
Kompletní menu
 Hlavní stránka
 Předplatné
 Ztracené heslo
 Software 3DJournal
 3D brýle
 3D film, 3D video
 Všechny články
 Diskuzní fórum
 3D galerie
 3D galerie míst světa
 Stáhněte si
 Užitečné odkazy
 Otázky a odpovědi
 Správa členského konta
 O nás
 
 Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet


3D software pro 3D fotografie a pro prevod z 2D do 3D


Tato stránka je součástí projektu 3DJournal. Na jeho stránkách naleznete: 3D obrázky (prostorové 3D obrázky, 3D obrazy), 3D fotografie (prostorové 3D fotografie, 3D fota, 3D fotky), návod na 3D, jak se dělají 3D obrazy, jak se dělají 3D fotografie (jak se dělají 3D fotky), download 3D software zdarma, levné 3D brýle, 3D vybavení, 3D fotoaparáty, 3D hry pro 3D brýle (3D hra pro 3D brýle), anaglyph, anaglyf, anaglyphy, anaglyfy, stereogram, stereograf, stereogramy, 3D grafy, 3D animace, 3D rendering, 3D odkazy, 3D galerie, umělecká 3D erotika, 3D svět, stereoskopické obrazy, modročervené brýle, červenomodré brýle, red cyan brýle.

�2003 - 2019 3DJournal.com
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla použití