Domů | O nás | Staňte se členy klubu/Získejte 3D software | en english Přihlášení pro členy - Jméno: Heslo:
 3DJournal          Zažijte třetí rozměr obrazu
Naše nabídka: 3D fotografie 3D software Návody a rady Diskuze
HORKÉ TIPY VIDEO-NÁVODY
! 3DFotoVideo 3DVideoVideo

<<< Video 1: Jak vytvořit 3D fotografii

Video 2: Jak vytvořit 3D video >>>
E-kniha zdarma o 3D fotografii a 3D videu
E-kniha: Jak na 3D foto a 3D video - stáhni si knihu zdarma ze Slasti.cz nebo přímo zde: mobi - epub - pdf
Rychlé menu
 Hlavní stránka
 Všechny články
 O nás
3D galerie
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image

Podívejte se na svůj byt prostorově

   Chcete tvořit obrazy místností ve 3D? Může jít o vymyšlené prostory, váš byt nebo o jakékoli prostory, které vás napadnou... A možnosti využití? Umění i něco ryze praktického.

    Uživatelské rozhraní programu Pro tvorbu místností použijeme český program Room Arranger, který je volně ke stažení na této stránce. (Nové verze jsou shareware, starší do verze 3.26 freeware; odkaz na tento program naleznete i v seznamu programů ke stažení pro členy - a tam ho také budeme updatovat v případě, že by došlo k jeho změně). Po instalaci program spusťte - a můžete začít tvořit.
  
Tvorba místností
   Nejprve si vytvořte místnost podle vlastních požadavků. V menu Místnost/Změnit rozměry (nebo tlačítkem s obrázkem půdorysu bytu na liště tlačítek) lze určit její velikost, případně po stisku tlačítka Upravit zdi upravovat nebo přidávat další stěny (a vytvořit tak třeba plánek celého bytu).
   Vedlejším tlačítkem na liště nástrojů (nebo v menu Objekty/přidat objekt) lze umisťovat do místnosti jednotlivé části nábytku. Nahoře v zobrazeném okně vyberete knihovnu (koupelnu, ložnici a podobně) a poté dvojkliknete na vybraný objekt. Ten se umístí do místnosti a vy s ním můžete myší posouvat, případně na něj kliknout pravým tlačítkem myši a prostřednictvím menu ho třeba otočit. Když z tohoto menu vyberete položku vlastnosti, můžete nastavit i velikost objektu, jeho umístění (například květinu dát do určité výšky nad zem na stůl).
  
Tvoříme 3D obraz
   Room Arranger zobrazuje místnost ve 3D prostřednictvím internetového prohlížeče s VRML plug-inem.  Místnost v prohlížeči Nám se osvědčil prohlížeč Cortona od Parallel Graphics (ke stažení zde ; odkaz na tento program naleznete i v seznamu odkazů pro členy - a tam ho také budeme updatovat v případě, že by došlo k jeho změně). K prostorovému zobrazení dojde tak, že stisknete tlačítko s obrazem zeměkoule v Room Arrangeru.
   Pro vytvoření stereoskopického obrazu je samozřejmě třeba vytvořit dva záběry - jeden pro levé oko a jeden pro oko pravé. Toho docílíte tak, že po pořízení prvního obrazu znovu stisknete tlačítko pro zobrazení ve 3D a změníte startovní pozici. Pokud se díváte v plánku směrem vzhůru (úhel otočení 3D náhledu je 0), můžete například x zvětšit pro pravý snímek o 10.  3D obraz místnostiPokud se díváte doprava nebo doleva, budete měnit souřadnici y, pokud šikmo ve sklonu 45 stupňů doleva nahoru (-45), je třeba x zvětšit a y zmenšit o stejnou hodnotu - například o 7. (Přesné hodnoty budou záležet na vzdálenosti nejbližšího předmětu od bodu, ze kterého pozorujete - přesně by to měla být 1/30. Je-li tedy nejbližší kus nábytku ve vzdálenosti 180 bodů, posunete 'kameru' o 6 bodů.)
   Vytvořený obraz lze z prohlížeče sejmout například klávesou Print Screen, poté vložit do vašeho grafického editoru a uložit. A další práce je už stejná jako jindy - výsledný obraz můžete vytvořit v našem programu 3DJournal.
(3DJournal)
Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet

    Jaggni to! Linkuj! Vybrali.sme

del.icio.us stumble it digg it Google Reddit Ma.gnolia connotea NewsVine blinkbits BlinkList De.lirio.us co.mments feedmelinks Furl scuttle simpy YahooMyWeb
Kompletní menu
 Hlavní stránka
 Předplatné
 Ztracené heslo
 Software 3DJournal
 3D brýle
 3D film, 3D video
 Všechny články
 Diskuzní fórum
 3D galerie
 3D galerie míst světa
 Stáhněte si
 Užitečné odkazy
 Otázky a odpovědi
 Správa členského konta
 O nás
 
 Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet


3D software pro 3D fotografie a pro prevod z 2D do 3D


Tato stránka je součástí projektu 3DJournal. Na jeho stránkách naleznete: 3D obrázky (prostorové 3D obrázky, 3D obrazy), 3D fotografie (prostorové 3D fotografie, 3D fota, 3D fotky), návod na 3D, jak se dělají 3D obrazy, jak se dělají 3D fotografie (jak se dělají 3D fotky), download 3D software zdarma, levné 3D brýle, 3D vybavení, 3D fotoaparáty, 3D hry pro 3D brýle (3D hra pro 3D brýle), anaglyph, anaglyf, anaglyphy, anaglyfy, stereogram, stereograf, stereogramy, 3D grafy, 3D animace, 3D rendering, 3D odkazy, 3D galerie, umělecká 3D erotika, 3D svět, stereoskopické obrazy, modročervené brýle, červenomodré brýle, red cyan brýle.

�2003 - 2019 3DJournal.com
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla použití