Domů | O nás | Staňte se členy klubu/Získejte 3D software | en english Přihlášení pro členy - Jméno: Heslo:
 3DJournal          Zažijte třetí rozměr obrazu
Naše nabídka: 3D fotografie 3D software Návody a rady Diskuze
HORKÉ TIPY VIDEO-NÁVODY
! 3DFotoVideo 3DVideoVideo

<<< Video 1: Jak vytvořit 3D fotografii

Video 2: Jak vytvořit 3D video >>>
E-kniha zdarma o 3D fotografii a 3D videu
E-kniha: Jak na 3D foto a 3D video - stáhni si knihu zdarma ze Slasti.cz nebo přímo zde: mobi - epub - pdf
Rychlé menu
 Hlavní stránka
 Všechny články
 O nás
3D galerie
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image

Koláže, aneb Neskutečné 3D obrazy

   Možná jste už zkoušeli tvořit 3D fotografie, počítačové 3D scény i 3D objekty, stojí za to zamyslet se nad tím, jak z nich stvořit smíchanou 3D scénu. V následujícím příspěvku si na příkladu vložení 3D postavy do 3D scény ukážeme, jak lze dělat 3D koláže.

Související témata: Dělejte 3D fotografie běžným fotoaparátem, Video-návod: Jak udělat 3D fotografii

    Schéma toho, co vidí levé a pravé oko Jenom pro inspiraci: Pomocí následujícího postupu můžete vytvářet například 3D obrazy dítěte spícího v květu, své přítelkyně (přítele) ve vyrenderovaném 3D bytě nebo naopak 3D postavy stojící s vámi na pláži u moře.
  
Začínáme
   Předpokládejme, že v tomto okamžiku máte nějaký 3D obraz - například 3D pokoj (tvořili jsme jej v tomto článku ) nebo 3D fotografii (fotografovali jsme je zde ). Do tohoto obrazu chcete přidat další předměty - třeba 3D objekt (tvořili jsme je zde ) nebo součást jiné fotografie.
   Budete potřebovat nějaký grafický editor (doporučujeme PaintShop - jeho 30denní zkušební verzi si můžete stáhnout zde v sekci Free Trials; odkaz na tento program naleznete i v seznamu programů ke stažení pro členy - a tam ho také budeme updatovat v případě, že by došlo k jeho změně).
   Předmět, který chcete vkládat do obrazu, by měl být oříznutý. Pokud jde například o vyrenderovanou 3D postavu, bude to jednoduché - stačí kliknout na jednolité pozadí magickou hůlkou z PaintShopu (pozadí se tím označí jako výběr) a poté zvolit Selections/Invert - čímž se místo pozadí vybere postava. Potom ji zkopírujete do schránky (Edit/Copy) a z ní do výsledného obrazu (Edit/Paste).
  
Trocha teorie
   Nejdůležitější otázka zní, kam nový objekt v obraze umístit. Podívejte se na první schéma na této stránce. Písmena L a R dole v obraze znamenají pohled levým a pravým okem. Vodorovný barevný proužek nad každým z očí schématicky znázorňuje, jak se obraz promítá 'do oka'.
   Velkou modrou oblast vidí obě oči, menší žlutou ale jen levé a menší zelenou jen pravé. Všimněte si, jak mají obě oči vůči sobě obraz posunutý - pravé vidí o kousek víc doprava, levé doleva.
   Před základní obraz (naznačený barevnými obdélníky) jsme umístili červenou kuličku. Od obou očí k ní vede paprsek - v kuličce se paprsky protínají. Všimněte si, že levému oku kulička stíní žlutý obdélník zadního obrazu, pravému hnědý. Pravé oko ji vidí trochu víc vlevo, levé vpravo.
    Schéma s vloženým levým a pravým obrazem pokoje a postavy Výsledný pohled obou očí je naznačen v pravém dolním rohu. Čím blíže bude kulička k pozorovateli, tím více bude posunutá na pravém a levém pohledu.
  
Skládáme obraz
   A nyní již pojďme vytvořit první koláž. My jsme použili obrazy vytvořené při dřívějších článcích - obraz bytu a obraz 3D objektu - postavy.
   Pozor - již na začátku práce by měly mít oba podkladové obrazy (v našem případě levý a pravý obraz bytu) stejnou velikost a měly by být správně nakloněny - tentokrát tedy nedoporučujeme provádět jakékoli další úpravy v programu 3DJournal - s výjimkou vodorovného posunu. Pokud byste pracovali s fotografiemi a ukázalo se, že je třeba korigovat pozici (nebo naklonění) levé a pravé fotografie, proveďte tedy tyto úpravy v grafickém editoru před tím, než začnete vytvářet koláž.
   Nyní vezmeme levý a pravý obraz - například náš 3D byt. Pokud je to třeba, upravíme velikost figurky tak, aby se hodila k ostatním věcem v bytě. Vlepíme levý obraz figurky do levého obrazu bytu na požadované místo (třeba před stůl). Zapamatujeme si přesně, na jakou pozici jsme ji vlepili.
    Výsledná 3D koláž Nyní do pravého obrazu, do přesně stejné výšky vlepíme pravý obraz figurky. Pozor, posuneme ji ale trochu doleva (protože jak už jsme řekli, pravé oko vidí věci v popředí trochu víc vlevo). Pokud pracujete s obrazem, kde je více objektů (jako třeba náš pokoj), můžete posun provést odhadem (v našem případě je figurka jen 'malý kus' před stolem/křeslem, stačí ji tedy posunout jen o 'malý kus').
   Pokud byste potřebovali posun určit přesně, doporučujeme vám nakreslit si podobné schéma, jako jsou ta naše, a na nich vyznačit vzdálenost nového objektu od pozadí (případně od dalších objektů na obraze) i další vzdálenosti - a poté už uvidíte, co nový objekt na pozadí stíní (jako naše kulička stínila barevné obdélníky) a jak ji tedy posunout na výsledných obrazech.
  
Dokončení
   Vytvořené obrazy složte v programu 3DJournal a už je pouze vodorovně posuňte tak, aby vypadaly (a působily prostorově) přesně podle vašich představ.
(3DJournal)
Související témata: Dělejte 3D fotografie běžným fotoaparátem, Video-návod: Jak udělat 3D fotografii

Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet

    Jaggni to! Linkuj! Vybrali.sme

del.icio.us stumble it digg it Google Reddit Ma.gnolia connotea NewsVine blinkbits BlinkList De.lirio.us co.mments feedmelinks Furl scuttle simpy YahooMyWeb
Kompletní menu
 Hlavní stránka
 Předplatné
 Ztracené heslo
 Software 3DJournal
 3D brýle
 3D film, 3D video
 Všechny články
 Diskuzní fórum
 3D galerie
 3D galerie míst světa
 Stáhněte si
 Užitečné odkazy
 Otázky a odpovědi
 Správa členského konta
 O nás
 
 Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet


3D software pro 3D fotografie a pro prevod z 2D do 3D


Tato stránka je součástí projektu 3DJournal. Na jeho stránkách naleznete: 3D obrázky (prostorové 3D obrázky, 3D obrazy), 3D fotografie (prostorové 3D fotografie, 3D fota, 3D fotky), návod na 3D, jak se dělají 3D obrazy, jak se dělají 3D fotografie (jak se dělají 3D fotky), download 3D software zdarma, levné 3D brýle, 3D vybavení, 3D fotoaparáty, 3D hry pro 3D brýle (3D hra pro 3D brýle), anaglyph, anaglyf, anaglyphy, anaglyfy, stereogram, stereograf, stereogramy, 3D grafy, 3D animace, 3D rendering, 3D odkazy, 3D galerie, umělecká 3D erotika, 3D svět, stereoskopické obrazy, modročervené brýle, červenomodré brýle, red cyan brýle.

�2003 - 2019 3DJournal.com
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla použití