Domů | O nás | Staňte se členy klubu/Získejte 3D software | en english Přihlášení pro členy - Jméno: Heslo:
 3DJournal          Zažijte třetí rozměr obrazu
Naše nabídka: 3D fotografie 3D software Návody a rady Diskuze
HORKÉ TIPY VIDEO-NÁVODY
! 3DFotoVideo 3DVideoVideo

<<< Video 1: Jak vytvořit 3D fotografii

Video 2: Jak vytvořit 3D video >>>
E-kniha zdarma o 3D fotografii a 3D videu
E-kniha: Jak na 3D foto a 3D video - stáhni si knihu zdarma ze Slasti.cz nebo přímo zde: mobi - epub - pdf
Rychlé menu
 Hlavní stránka
 Všechny články
 O nás
3D galerie
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image

Instantní 3D objekty a texty

   Také chvílemi zatoužíte po programu, který by vám nabídl různé 3D objekty, 3D texty a další drobnosti, které byste pak mohli vložit do svých 3D fotografií? Pokud ano, zkuste ten, o kterém bude řeč v tomto článku.

    Rozhraní programu Cool 3D Program se jmenuje Ulead Cool 3D a specializuje se hlavně na tvorbu 3D písem. Obsahuje ale i řadu 3D objektů (a další si lze stáhnout), které se vám mohou hodit při nejrůznějších příležitostech. Stáhnout si můžete 15denní zkušební verzi Cool 3D, a to z této stránky . (Odkaz na tento program naleznete i v seznamu programů ke stažení pro členy - a tam ho také budeme updatovat v případě, že by došlo k jeho změně.).
  
Začínáme tvořit
   Po instalaci a spuštění programu můžete hned začít tvořit. Chcete přidat nějaký objekt? V levém dolním rohu je okno takzvané EasyPalette a v něm můžete vybírat. (Pokud by nebylo zobrazeno, můžete v menu zvolit View/EasyPalette.)
   Zvolte třeba Studio/Shapes. Vybraný objekt můžete vložit do obrazu prostým tažením myší. Posunout, natočit nebo zvětšit/zmenšit ho pak můžete volbou správné funkce na jednom z tlačítek nahoře (tlačítka s rukou nebo s modrými koulemi se šipkami) a tažením myší. Funkci můžete zvolit i z rozbalovacího seznamu vlevo nahoře.
    Výsledný obraz se 3D objekty Hlavní specialitou programu jsou ale texty. Stačí kliknout na tlačítko s písmenem T vlevo. Nezapomeňte vybrat vhodný font a velikost. Na vložený text můžete požít nějaký styl a texturu - opět stačí kliknout do EasyPalette, tentokrát na Object Style/Texture, a přetáhnout vybraný vzorek do okna s textem.
  
Prostorový obraz
   Až si dostatečně vyhrajete, zvolte v EasyPalette položku Studio/Camera a potom táhlem Distance (dole) nastavte její pozici tak, aby vaše scéna nezabírala více než 2/3 obrazu. Nyní ji posuňte doprava (na tlačítkové liště pod volbou menu Window vyberte ze seznamu položku Group a teď tak, jak jste posouvali jednotlivé objekty, posuňte všechny objekty najednou). A uložte jako pohled zleva (zvolte File/Create Image File).
   Obrázek posuňte doleva a opět uložte, tentokrát jako pohled zprava. A nyní už zbývá jen vložit oba obrazy do programu 3DJournal a vytvořit anaglyph - 3D obraz pro brýle. Můžete samozřejmě také vzít libovolný z vytvořených objektů (grafiku nebo písmo) a použít jej v nějaké koláži. Fantazii se meze nekladou.
   Při procházení programu a experimentování zjistíte, že nabízí řadu užitečných funkcí, a to včetně animací. A pokud vám připadá, že nabízí jen málo různých objektů a efektů, zamiřte na tuto stránku . Naleznete zde řadu dalších datových souborů (uspořádaných podle data vytvoření). Stačí si je stáhnout na disk a rozbalit (jsou v souborech zip). Potom v programu Ulead Cool 3D v EasyPalette klikněte pravým tlačítkem na libovolný náhled a vyberte z menu položku importovat. Pak vyberte postupně všechny stažené soubory a potvrďte - importované objekty se už samy zařadí do svých kategorií.
(3DJournal)
Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet

    Jaggni to! Linkuj! Vybrali.sme

del.icio.us stumble it digg it Google Reddit Ma.gnolia connotea NewsVine blinkbits BlinkList De.lirio.us co.mments feedmelinks Furl scuttle simpy YahooMyWeb
Kompletní menu
 Hlavní stránka
 Předplatné
 Ztracené heslo
 Software 3DJournal
 3D brýle
 3D film, 3D video
 Všechny články
 Diskuzní fórum
 3D galerie
 3D galerie míst světa
 Stáhněte si
 Užitečné odkazy
 Otázky a odpovědi
 Správa členského konta
 O nás
 
 Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet


3D software pro 3D fotografie a pro prevod z 2D do 3D


Tato stránka je součástí projektu 3DJournal. Na jeho stránkách naleznete: 3D obrázky (prostorové 3D obrázky, 3D obrazy), 3D fotografie (prostorové 3D fotografie, 3D fota, 3D fotky), návod na 3D, jak se dělají 3D obrazy, jak se dělají 3D fotografie (jak se dělají 3D fotky), download 3D software zdarma, levné 3D brýle, 3D vybavení, 3D fotoaparáty, 3D hry pro 3D brýle (3D hra pro 3D brýle), anaglyph, anaglyf, anaglyphy, anaglyfy, stereogram, stereograf, stereogramy, 3D grafy, 3D animace, 3D rendering, 3D odkazy, 3D galerie, umělecká 3D erotika, 3D svět, stereoskopické obrazy, modročervené brýle, červenomodré brýle, red cyan brýle.

�2003 - 2019 3DJournal.com
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla použití