Domů | O nás | Staňte se členy klubu/Získejte 3D software | en english Přihlášení pro členy - Jméno: Heslo:
 3DJournal          Zažijte třetí rozměr obrazu
Naše nabídka: 3D fotografie 3D software Návody a rady Diskuze
HORKÉ TIPY VIDEO-NÁVODY
! 3DFotoVideo 3DVideoVideo

<<< Video 1: Jak vytvořit 3D fotografii

Video 2: Jak vytvořit 3D video >>>
E-kniha zdarma o 3D fotografii a 3D videu
E-kniha: Jak na 3D foto a 3D video - stáhni si knihu zdarma ze Slasti.cz nebo přímo zde: mobi - epub - pdf
Rychlé menu
 Hlavní stránka
 Všechny články
 O nás
3D galerie
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image

3D obrazy s věrnými barvami

   V průběhu času se objevila řada pokusů, jak uživatelům nabídnout co nejkvalitnější 3D zobrazení. Jedno z nich se objevilo poměrně nedávno - pracuje na podobném principu jako anaglyph, ale nabízí kvalitnější podání barev. Je třeba speciálních brýlí.

    Domovská stránka technologie ColorCode 3D Použitá technologie nese název ColorCode 3D a pokud bychom měli její princip shrnout do krátkého vysvětlení, pak by mohlo znít asi takto: ColorCode 3D používá brýle se dvěma různobarevnými průhledy, jedním modrým a druhým žlutým (vytvořeným jako kombinace zelené a červené barvy). Obrázky jsou pak tvořeny podobně jako u anaglyphu - modrá složka pro pohled z jedné strany je smíchána s červenozelenou složkou pro pohled z druhé strany.
   Autor ColorCode 3D má svou technologii patentovanou - a součástí patentu je i řada vylepšení. Tvorba obrázků je tedy komplikovanější, než je naznačeno výše; základní princip však zůstává zachován.
  
Věrné barvy
   Techniku ColorCode 3D jsme se rozhodli otestovat. Prohlédli jsme řadu obrázků a prostřednictvím grafického editoru provedli i některé další pokusy. Náš dojem z této techniky byl velmi dobrý.
   Díky volbě barev brýlí a některým použitým matematickým algoritmům si zachovávají obrazy v ColorCode 3D věrné barvy. Přes žlutý průzor jdou totiž barvy jen málo zkreslené, tmavěmodrý průzor pak dělá subjektivní dojem, že propouští především jasovou složku.
    Jedna z galerií 3D obrazů 3D efekt obrazů je také velmi dobrý. Zde je však nutno poznamenat, že i pro anaglyph existují různé metody pro zdokonalení 3D vjemu - například pro případy, že je třeba zobrazit větší plochy nějakých 'nevhodných' barev. Výhodou ColorCode 3D ovšem je, že jsou tyto metody již součástí standardu.
  
Ano, nebo ne?
   Kromě výše uvedených výhod má ColorCode 3D i jednu významnou nevýhodu: Jde o velmi málo používanou technologii. Pokud v ColorCode 3D vytvoříte obrazy a umístíte je na web, jen málo lidí si je bude moci prohlédnout. Zatímco brýle pro anaglyph jsou poměrně běžně dostupné po celém světě a leckdo je má doma, s brýlemi pro ColorCode 3D je to horší.
   Mimochodem - nová verze našeho softwaru podporuje modrožluté anaglyphy.
   A na závěr ještě odkaz na webové stránky ColorCode 3D - zde . (Odkaz na tuto stránku naleznete i v seznamu odkazů pro členy - a tam ho také budeme updatovat v případě, že by došlo k jeho změně.). Najdete tam nejen informace o této technologii, ale i řadu obrazových galerií.
(3DJournal)
Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet

    Jaggni to! Linkuj! Vybrali.sme

del.icio.us stumble it digg it Google Reddit Ma.gnolia connotea NewsVine blinkbits BlinkList De.lirio.us co.mments feedmelinks Furl scuttle simpy YahooMyWeb
Kompletní menu
 Hlavní stránka
 Předplatné
 Ztracené heslo
 Software 3DJournal
 3D brýle
 3D film, 3D video
 Všechny články
 Diskuzní fórum
 3D galerie
 3D galerie míst světa
 Stáhněte si
 Užitečné odkazy
 Otázky a odpovědi
 Správa členského konta
 O nás
 
 Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet


3D software pro 3D fotografie a pro prevod z 2D do 3D


Tato stránka je součástí projektu 3DJournal. Na jeho stránkách naleznete: 3D obrázky (prostorové 3D obrázky, 3D obrazy), 3D fotografie (prostorové 3D fotografie, 3D fota, 3D fotky), návod na 3D, jak se dělají 3D obrazy, jak se dělají 3D fotografie (jak se dělají 3D fotky), download 3D software zdarma, levné 3D brýle, 3D vybavení, 3D fotoaparáty, 3D hry pro 3D brýle (3D hra pro 3D brýle), anaglyph, anaglyf, anaglyphy, anaglyfy, stereogram, stereograf, stereogramy, 3D grafy, 3D animace, 3D rendering, 3D odkazy, 3D galerie, umělecká 3D erotika, 3D svět, stereoskopické obrazy, modročervené brýle, červenomodré brýle, red cyan brýle.

�2003 - 2019 3DJournal.com
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla použití