Domů | O nás | Staňte se členy klubu/Získejte 3D software | en english Přihlášení pro členy - Jméno: Heslo:
 3DJournal          Zažijte třetí rozměr obrazu
Naše nabídka: 3D fotografie 3D software Návody a rady Diskuze
HORKÉ TIPY VIDEO-NÁVODY
! 3DFotoVideo 3DVideoVideo

<<< Video 1: Jak vytvořit 3D fotografii

Video 2: Jak vytvořit 3D video >>>
E-kniha zdarma o 3D fotografii a 3D videu
E-kniha: Jak na 3D foto a 3D video - stáhni si knihu zdarma ze Slasti.cz nebo přímo zde: mobi - epub - pdf
Rychlé menu
 Hlavní stránka
 Všechny články
 O nás
3D galerie
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image

Super trik pro dělání 3D fotografií

   Už jste TO zkusili? A také se vám při fotografování 3D fotografií někdy stane, že výsledek nestojí za moc? Že jsou fotografie kvůli natočení zkreslené nebo že jste neodhadli, jak moc posunout fotoaparát mezi první a druhou fotografií? Máme pro vás snadné řešení!

    3D snímek Cowparade v Praze pořízený popisovanou metodou Pokud používáte stativ s vodováhou a máte vždy vše přesně spočítáno, pak následující postup vaše 3D fotografie nikterak nezlepší. Jestliže ale dáváte přednost fotografování 3D kdykoli a kdekoli, prostě jen tak najednou podle chuti, pak pro vás máme tip.
   Velmi se nám osvědčil následující postup, který není nijak složitý a dává velmi dobré výsledky. Optimální je použít digitální fotoaparát, ale není to nutností - u klasického se však tento postup prodraží a navíc nebude možné použít displej.
   Nastavte na fotoaparátu pořízení série snímků. Zamiřte objektiv na scénu a zapněte displej. Tím, že ho budete mít fotoaparát při pozorování displeje dále od sebe (25 - 30 centimetrů od očí), zmenšíte riziko, že se vám fotoaparát bude při pořizování snímků různě natáčet.
   Stiskněte spoušť a pomalu posouvejte fotoaparát doprava. Jednotlivé snímky série tak zaberou scénu vždy trochu posunutou doleva.
   A nyní je již postup stejný jako vždy. Naše pokusy ukázaly, že první snímek série je zpravidla nepoužitelný (protože se ruka 'rozjíždí'), vhodné je tedy složit v programu 3DJournal druhý snímek a některý z dalších - druhý, třetí nebo čtvrtý. Jakmile jich několik vyzkoušíte, snadno zjistíte, který je pro danou scénu nejvhodnější.
   Naše pokusy ukázaly, že je vhodné pořizovat sérii alespoň 4 snímků a 3D fotografie byly povedené při kombinaci 2.+3. snímku, 2.+4. snímku nebo 3.+4. snímku.
   Postup nelze použít u tmavých scén (obraz je díky delšímu času závěrky a pohybu rukou rozmazaný). Díky pořízení levého a pravého snímku poměrně rychle za sebou ovšem dává dobré výsledky i při pořizování 3D fotografií pomalu se pohybujících objektů, které jinak pro 3D fotografie s jedním fotoaparátem zachytíte jen stěží.
(3DJournal)
Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet

    Jaggni to! Linkuj! Vybrali.sme

del.icio.us stumble it digg it Google Reddit Ma.gnolia connotea NewsVine blinkbits BlinkList De.lirio.us co.mments feedmelinks Furl scuttle simpy YahooMyWeb
Kompletní menu
 Hlavní stránka
 Předplatné
 Ztracené heslo
 Software 3DJournal
 3D brýle
 3D film, 3D video
 Všechny články
 Diskuzní fórum
 3D galerie
 3D galerie míst světa
 Stáhněte si
 Užitečné odkazy
 Otázky a odpovědi
 Správa členského konta
 O nás
 
 Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet


3D software pro 3D fotografie a pro prevod z 2D do 3D


Tato stránka je součástí projektu 3DJournal. Na jeho stránkách naleznete: 3D obrázky (prostorové 3D obrázky, 3D obrazy), 3D fotografie (prostorové 3D fotografie, 3D fota, 3D fotky), návod na 3D, jak se dělají 3D obrazy, jak se dělají 3D fotografie (jak se dělají 3D fotky), download 3D software zdarma, levné 3D brýle, 3D vybavení, 3D fotoaparáty, 3D hry pro 3D brýle (3D hra pro 3D brýle), anaglyph, anaglyf, anaglyphy, anaglyfy, stereogram, stereograf, stereogramy, 3D grafy, 3D animace, 3D rendering, 3D odkazy, 3D galerie, umělecká 3D erotika, 3D svět, stereoskopické obrazy, modročervené brýle, červenomodré brýle, red cyan brýle.

�2003 - 2019 3DJournal.com
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla použití