Domů | O nás | Staňte se členy klubu/Získejte 3D software | en english Přihlášení pro členy - Jméno: Heslo:
 3DJournal          Zažijte třetí rozměr obrazu
Naše nabídka: 3D fotografie 3D software Návody a rady Diskuze
HORKÉ TIPY VIDEO-NÁVODY
! 3DFotoVideo 3DVideoVideo

<<< Video 1: Jak vytvořit 3D fotografii

Video 2: Jak vytvořit 3D video >>>
E-kniha zdarma o 3D fotografii a 3D videu
E-kniha: Jak na 3D foto a 3D video - stáhni si knihu zdarma ze Slasti.cz nebo přímo zde: mobi - epub - pdf
Rychlé menu
 Hlavní stránka
 Všechny články
 O nás
3D galerie
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image

3D obrazy s vylepšenými barvami

   3D obrazy, ve kterých se prostorová informace kóduje do barev (například do červené a modrozelené) někdy trpí tím, že jejich barvy nejsou zcela věrné. Někdy jsou dokonce naprosto nevěrohodné. O zlepšení této situace se snaží řada firem i jednotlivců a vznikají tak různá vylepšení. Jedno z nich nese název Anachrome.

    Web Anachrome.com Když se podíváte na brýle Anachrome, zjistíte, že jsou podobné těm anaglyphovým. Ale jejich modrozelený průhled je jiný - více do zelena. To spolu se speciálním kódováním obrázků umožňuje, že jsou barvy věrnější než u běžného anaglyphu. Zvláště u lidské kůže poznáte ten rozdíl. Tato výhoda se ovšem projeví především tehdy, pokud použijete i speciálně kódované obrázky. Nicméně lze použít běžné brýle na speciální obrázky a naopak speciální Anachrome brýle na běžné anaglyphy.
   A jak přesně systém Anachrome funguje? Podle jeho autora, Allana Siliphanta, jsou pravým filtrem viditelné všechny tři základní barvy, tedy červená, zelená i modrá. Červená je tedy viditelná oběma filtry - ale každým jiný odstín. Cílem je odstranit barevný šok pro oči známý z běžných anaglyphů. Pro brýle jsou pak podle autora použity speciální plastické brýle s dioptrickou korekcí, které umožňují lepší zaostření na objekty na obraze.
   Pro ilustraci jsme na tuto stránku se souhlasem autora přidali jednu fotografii v systému Anachrome a fotografii brýlí. Více informací o tomto systému naleznete na adrese www.anachrome.com.
(3DJournal)
Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet

    Jaggni to! Linkuj! Vybrali.sme

del.icio.us stumble it digg it Google Reddit Ma.gnolia connotea NewsVine blinkbits BlinkList De.lirio.us co.mments feedmelinks Furl scuttle simpy YahooMyWeb
Kompletní menu
 Hlavní stránka
 Předplatné
 Ztracené heslo
 Software 3DJournal
 3D brýle
 3D film, 3D video
 Všechny články
 Diskuzní fórum
 3D galerie
 3D galerie míst světa
 Stáhněte si
 Užitečné odkazy
 Otázky a odpovědi
 Správa členského konta
 O nás
 
 Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet


3D software pro 3D fotografie a pro prevod z 2D do 3D


Tato stránka je součástí projektu 3DJournal. Na jeho stránkách naleznete: 3D obrázky (prostorové 3D obrázky, 3D obrazy), 3D fotografie (prostorové 3D fotografie, 3D fota, 3D fotky), návod na 3D, jak se dělají 3D obrazy, jak se dělají 3D fotografie (jak se dělají 3D fotky), download 3D software zdarma, levné 3D brýle, 3D vybavení, 3D fotoaparáty, 3D hry pro 3D brýle (3D hra pro 3D brýle), anaglyph, anaglyf, anaglyphy, anaglyfy, stereogram, stereograf, stereogramy, 3D grafy, 3D animace, 3D rendering, 3D odkazy, 3D galerie, umělecká 3D erotika, 3D svět, stereoskopické obrazy, modročervené brýle, červenomodré brýle, red cyan brýle.

�2003 - 2019 3DJournal.com
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla použití