Domů | O nás | Staňte se členy klubu/Získejte 3D software | en english Přihlášení pro členy - Jméno: Heslo:
 3DJournal          Zažijte třetí rozměr obrazu
Naše nabídka: 3D fotografie 3D software Návody a rady Diskuze
HORKÉ TIPY VIDEO-NÁVODY
! 3DFotoVideo 3DVideoVideo

<<< Video 1: Jak vytvořit 3D fotografii

Video 2: Jak vytvořit 3D video >>>
E-kniha zdarma o 3D fotografii a 3D videu
E-kniha: Jak na 3D foto a 3D video - stáhni si knihu zdarma ze Slasti.cz nebo přímo zde: mobi - epub - pdf
Rychlé menu
 Hlavní stránka
 Všechny články
 O nás
3D galerie
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image

Převeďte své fotografie do 3D zdarma

   Existuje i několik programů, které umožňují převod 2D fotografií do 3D (anaglyph). Některé to zvládnou automaticky, pro lepší výsledky je však lepší sáhnout po ručním převodu. Dva docela dobré programy jsou k dispozici zdarma.

Pokud opravdu chcete převádět své 2D fotografie do 3D, pak vám doporučujeme velmi levný program 3DJournalDX, díky kterému to zvládnete snadno a pohodlně: Převeďte snadno své fotografie do 3D

Související témata: Dělejte 3D fotografie běžným fotoaparátem, Video-návod: Jak udělat 3D fotografii

   Nejprve jsme pro vás otestovali dvojici programů Auto3D a Lasso 3D Roberta Spoonse. První z nich převádí fotografie do 3D (anaglyphu) zcela automaticky, druhý vám naopak umožňuje dosáhnout velmi dobrých výsledků ručním převodem.
   Oba programy jsou zdarma a naleznete je na této adrese . (Odkaz na tyto programy naleznete i v seznamu odkazů pro předplatitele - a tam ho také budeme updatovat v případě, že by došlo k jeho změně). Stáhnout si je můžete v souboru zip - ten je třeba dekomprimovat (například programem pkunzip) a spustit instalaci.
  
Práce s Auto3D
    Auto3D Nejjednodušším způsobem, jak převést 2D obraz do 3D, je rostě použít File/Open na otevření obrázku a pak stisknout tlačítko Anaglyph. Pokud s výsledkem nejste spokojeni, můžete začít program různě nastavovat - můžete mu dát pokyn pomocí Cues, provádět rozostření pomocí Blur nebo měnit hloubku prostřednictvím WarpDepth.
   Po pravdě řečeno jde z našeho pohledu o metody pokus - omyl, ale věříme, že při delším používání programu (desítky či stovky obrázků) lze odhalit nějaké zákonitosti a zjistit, pro jaký typ obrázku je lepší jaké nastavení.
   Výsledky převodu lze označit za slušné, pro některé obrázky jsou vynikající, pro jiné bude lepší volit ruční metodu.
  
A teď Lasso 3D
   Ruční převod v Lasso 3D bude vyžadovat více práce, ale výsledky pak záleží čistě jen na vás. Opět začněte otevřením obrázku (File/Open). Všimněte si řady přepínačů Select, Adjust, Add/Adjust pod menu a zkontrolujte, že je vybrána položka Select. Nyní myší vyberte první část obrazu, která má vystoupit do popředí - například postavu, která má být zcela vpředu. Pokud potřebujete udělat změny ve výběru, zatrhněte volbu Adjust, případně Add/Adjust, chcete-li body i přidávat. Jste-li hotovi, zvolte velikost posunu kupředu (depth (Shift) a klikněte na Step1-Make.
    Lasso 3D Tlačítkem Step2-Composit můžete potvrdit spokojenost s provedenou akcí a Show vám ukáže, jak vypadá váž anaglyph v této fázi vaší práce. Jste-li spokojeni, můžete pokračovat dál. Opět vyberte kus obrazu, který má vystoupit do popředí a pokračujte dle dříve uvedeného postupu. Doporučujeme začít celou práci s objekty, které jsou nejvíce vpředu, a poté pokračovat dalšími.
   Jakmile přesunete všechny části obrazu dopředu na jejich místo, jste s obrazem hotovi a můžete ho uložit (File/Save Anaglyph).
  
Chcete-li si připlatit
   Poměrně široké možnosti ručního převodu doplněné několika automatickými pomůckami nabízí i program Gugle 3D. Naleznete jej na této adrese . (Odkaz na tento program naleznete i v seznamu odkazů pro předplatitele - a tam ho také budeme updatovat v případě, že by došlo k jeho změně).
   K vyzkoušení je zdarma, pro dlouhodobější používání je však významnou nevýhodou jeho cena - od 299 eur.
   My vám samozřejmě nejvíce doporučujeme program 3DJournalDX, který vám za velmi nízkou cenu umožní převádět 2D do 3D snadno a pohodlně.
(3DJournal.com)
  
   náš starší článek o převodu z 2D do 3D
Pokud opravdu chcete převádět své 2D fotografie do 3D, pak vám doporučujeme velmi levný program 3DJournalDX, díky kterému to zvládnete snadno a pohodlně: Převeďte snadno své fotografie do 3D

Související témata: Dělejte 3D fotografie běžným fotoaparátem, Video-návod: Jak udělat 3D fotografii

Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet

    Jaggni to! Linkuj! Vybrali.sme

del.icio.us stumble it digg it Google Reddit Ma.gnolia connotea NewsVine blinkbits BlinkList De.lirio.us co.mments feedmelinks Furl scuttle simpy YahooMyWeb
Kompletní menu
 Hlavní stránka
 Předplatné
 Ztracené heslo
 Software 3DJournal
 3D brýle
 3D film, 3D video
 Všechny články
 Diskuzní fórum
 3D galerie
 3D galerie míst světa
 Stáhněte si
 Užitečné odkazy
 Otázky a odpovědi
 Správa členského konta
 O nás
 
 Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet


3D software pro 3D fotografie a pro prevod z 2D do 3D


Tato stránka je součástí projektu 3DJournal. Na jeho stránkách naleznete: 3D obrázky (prostorové 3D obrázky, 3D obrazy), 3D fotografie (prostorové 3D fotografie, 3D fota, 3D fotky), návod na 3D, jak se dělají 3D obrazy, jak se dělají 3D fotografie (jak se dělají 3D fotky), download 3D software zdarma, levné 3D brýle, 3D vybavení, 3D fotoaparáty, 3D hry pro 3D brýle (3D hra pro 3D brýle), anaglyph, anaglyf, anaglyphy, anaglyfy, stereogram, stereograf, stereogramy, 3D grafy, 3D animace, 3D rendering, 3D odkazy, 3D galerie, umělecká 3D erotika, 3D svět, stereoskopické obrazy, modročervené brýle, červenomodré brýle, red cyan brýle.

�2003 - 2019 3DJournal.com
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla použití