Domů | O nás | Staňte se členy klubu/Získejte 3D software | en english Přihlášení pro členy - Jméno: Heslo:
 3DJournal          Zažijte třetí rozměr obrazu
Naše nabídka: 3D fotografie 3D software Návody a rady Diskuze
HORKÉ TIPY VIDEO-NÁVODY
! 3DFotoVideo 3DVideoVideo

<<< Video 1: Jak vytvořit 3D fotografii

Video 2: Jak vytvořit 3D video >>>
E-kniha zdarma o 3D fotografii a 3D videu
E-kniha: Jak na 3D foto a 3D video - stáhni si knihu zdarma ze Slasti.cz nebo přímo zde: mobi - epub - pdf
Rychlé menu
 Hlavní stránka
 Všechny články
 O nás
3D galerie
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image

Vítejte ve světě 3DJournal.com

   Příběh tohoto serveru začal v jednom muzeu. A začal docela nenápadně. Bylo to v místnosti optických iluzí. Návštěvníci tady mohou zahlédnout proměny obrazů v zrcadlech nebo s nosem na skle sledovat 3D kresby. A nás napadlo - jak převést tenhle zážitek na počítač? Po několika pokusech se ukázalo, že to nebude tak jednoduché. Pak jsme v jedné zásuvce objevili modročervené brýle...

    Muzeum Salvadora Dalího ve Figuerasu Ty modročervené brýle byly původně určené k prohlížení jakési reklamy, ale dají se přes ně sledovat i speciální 3D filmy, 3D fotografie nebo k tomu uzpůsobené stránky v některých časopisech. Popravdě řečeno - těch příležitostí k prohlížení zase v té době nebylo tak moc. A naprostá většina z nich byla u nás nedostupná. A tak jsme se rozhodli přijít s webem, který bude obsahovat 3D fotografie a obrázky i s návody, jak je tvořit. A také vytvořit náš vlastní software, který to usnadní.
   Tak, tady je. 3DJournal.com. V našich textech se například dočtete, jak se dají tvořit 3D fotografie s běžným fotoaparátem, jak tvořit a promítat 3D video nebo jak převádět 2D obrazy na 3D.
   Naše stránky se věnují především 3D - nebo přesněji stereografickým obrázkům, které fungují díky metodě označované jako anaglyph.  Jedna z optických iluzí v muzeuTo je ta, při které se používají ony výše zmíněné modročervené brýle. Samozřejmě existují i další způsoby tvorby a zobrazování stereogramů - některé 3D obrázky lze prohlížet prostřednictvím polarizačních filtrů, jiné skrz střídavě zatmívaná skla speciálních brýlí připojených k počítači a další na zvláštních monitorech. Žádná z těchto metod ale není tak dostupná, jako právě anaglyph. Fotografie, které takto vytvoříte, si navíc můžete snadno prohlížet jak na monitoru počítače, tak na papíře.
   Než vám popřejeme příjemné čtení, musíme ještě splatit jeden dluh z úvodu. Týká se onoho muzea. Jde o muzeum Salvadora Dalího, které se nachází ve Figuerasu (Španělsko). Budete-li mít cestu kolem, vřele ho doporučujeme!
   A teď už - přejeme příjemné čtení.
Redakce 3DJournal.com
  
   PS: Některé články na našem webu jsou pro každého zcela zdarma. Zdarma je i volná (Free) verze našeho programu pro tvorbu 3D fotografií a 3D animací/videa. V rámci jednoho balíku předplatného můžete získat přístup ke všem článkům, plnou verzi programu pro tvorbu 3D fotografií (a prostřednictvím sérií obrázků i 3D videí), vlastní galerii a 3D brýle... Věříme, že vás 3D obrázky zaujmou natolik, že se stanete předplatiteli - členy klubu 3DJournal.
  
   PPS: Jsme rádi, když se na nás obracíte se svými tipy, náměty, otázkami, nápady... Členové nám mohou psát na adresu , autoři na , ostatní prosíme, aby v případě potřeby použili adresu . Denně dostáváme desítky e-mailů a ani přes veškerou snahu není v našich silách na všechny odpovědět. Přednostně samozřejmě vyřizujeme náměty našich členů.
Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet

    Jaggni to! Linkuj! Vybrali.sme

del.icio.us stumble it digg it Google Reddit Ma.gnolia connotea NewsVine blinkbits BlinkList De.lirio.us co.mments feedmelinks Furl scuttle simpy YahooMyWeb
Kompletní menu
 Hlavní stránka
 Předplatné
 Ztracené heslo
 Software 3DJournal
 3D brýle
 3D film, 3D video
 Všechny články
 Diskuzní fórum
 3D galerie
 3D galerie míst světa
 Stáhněte si
 Užitečné odkazy
 Otázky a odpovědi
 Správa členského konta
 O nás
 
 Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet


3D software pro 3D fotografie a pro prevod z 2D do 3D


Tato stránka je součástí projektu 3DJournal. Na jeho stránkách naleznete: 3D obrázky (prostorové 3D obrázky, 3D obrazy), 3D fotografie (prostorové 3D fotografie, 3D fota, 3D fotky), návod na 3D, jak se dělají 3D obrazy, jak se dělají 3D fotografie (jak se dělají 3D fotky), download 3D software zdarma, levné 3D brýle, 3D vybavení, 3D fotoaparáty, 3D hry pro 3D brýle (3D hra pro 3D brýle), anaglyph, anaglyf, anaglyphy, anaglyfy, stereogram, stereograf, stereogramy, 3D grafy, 3D animace, 3D rendering, 3D odkazy, 3D galerie, umělecká 3D erotika, 3D svět, stereoskopické obrazy, modročervené brýle, červenomodré brýle, red cyan brýle.

©2003 - 2022 3DJournal.com
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla použití