Domů | O nás | Staňte se členy klubu/Získejte 3D software | en english Přihlášení pro členy - Jméno: Heslo:
 3DJournal          Zažijte třetí rozměr obrazu
Naše nabídka: 3D fotografie 3D software Návody a rady Diskuze
HORKÉ TIPY VIDEO-NÁVODY
! 3DFotoVideo 3DVideoVideo

<<< Video 1: Jak vytvořit 3D fotografii

Video 2: Jak vytvořit 3D video >>>
E-kniha zdarma o 3D fotografii a 3D videu
E-kniha: Jak na 3D foto a 3D video - stáhni si knihu zdarma ze Slasti.cz nebo přímo zde: mobi - epub - pdf
Rychlé menu
 Hlavní stránka
 Všechny články
 O nás
3D galerie
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image

Prohlížení stereoskopického videa

   3D filmy jsou další lákavou možností využití anaglyphu. Na internetu je k dispozici řada 3D videí, ne všechna jsou však určena pro modročervené brýle. Dá se jim ale pomoci. V následujícím textu si ukážeme jak a přineseme i pár tipů, kam na internetu za 3D videem.

   Hned v úvodu zmiňme, že veškeré odkazy na této stránce naleznete také na stránkách odkazů pro členy nebo souborů ke stažení pro členy (s podstatně stručnějším popisem). Právě tam je také budeme v případě potřeby občerstvovat.
  
Jdeme za videem
   3D video, nebo, chcete-li, stereoskopické video, funguje na stejných principech jako 3D (stereoskopické) obrazy. Vzhledem k tomu, že je však třeba video vzhledem k jeho velikosti více komprimovat, mohou někdy vzniknout problémy s 3D efektem.
   Na této stránce naleznete několik prostorových videí (označených kamerkou). Pokud máte pomalejší připojení, doporučujeme si videa stáhnout na disk (kliknutím pravým tlačítkem myši na kamerku a volbou Uložit cíl jako) a teprve poté prohlížet. 3D videa z továrny nabízí tato stránka , některá další pak zase tato.
  
Převádíme video
   Některá stereoskopická videa nejsou určena pro modročervené brýle - prohlíží se jinou metodou, třeba pomocí takzvaného paralelního pohledu. Tato technika je však pro řadu lidí jen obtížně zvládnutelná - naštěstí ale existuje řešení. To se jmenuje Stereoscopic player - stáhnout si ho můžete zde - je to první soubor v sekci Downloads.
   (Pokud se stažený soubor po dvojkliknutí nenainstaluje, je třeba ještě před instalací přehrávače nainstalovat InstMsiA.exe (pro Windows 9x) nebo InstMsiW.exe (oba na téže stránce) a restartovat počítač. Na některých počítačích mohou problémy přetrvávat - nám se přehrávač například nepodařilo vůbec zprovoznit na jednom počítači s Windows 2000, na Windows XP s ním naopak nebyly žádné problémy.)
   Pokud nezměníte nastavení přehrávače, uvidíte snímky pro pravé a levé oko oddělené - vedle sebe. Pro pozorování vašimi 3D brýlemi je třeba nastavit File/Layout/Side by side - Left image first. A poté je třeba zapnout pohled v anaglyphu - tedy View/Viewing method/Color Anaglyph Red-Cyan. Lze zvolit i jinou "Red-Cyan" variantu - například Gray Anaglyph Red-Cyan - zůstanete sice bez barev, 3D efekt ale může být výraznější.
   Dalším řešením může být program VirtualDub - ke stažení zde . Práce s ním je ovšem trochu obtížnější. Pro tvorbu anaglyphového videa je třeba stáhnout ještě zde filter - Interlaced RGB 0.3. VirtualDub dekomprimujte do vybraného adresáře a do podadresáře Plugins dejte vdf soubor staženého filtru.
   Nyní program spusťte, nahrajte video a jděte do Video/Filters. Tlačítkem Add přidejte filtr Deinterlace; ten nastavte na Fold side-by-side fields together. Potom přidejte filtr Interlaced RGB, kde pod Even Lines zatrhněte RGB2Y. Stejný filtr přidejte ještě jednou a tentokrát pod Even Lines zatrhněte Clone R a pod Odd Lines Clone G B. V případě potřeby je možno před všechny filtry přeřadit ještě filtr HSV adjust a snížit saturaci barev - a tím pomoci 3D efektu.
   A ještě upozornění: VirtualDub používá několik výstupních okének, pokud máte rozlišení obrazovky 800 x 600, může se vám výstupní okno schovat za pravý okraj obrazovky - takže nic neuvidíte. Pomoci může volba Options/Vertical Displays.
   Přejeme vám spoustu 3D videozábavy - nebo inspirace pro vlastní tvorbu.
(3DJournal)
Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet

    Jaggni to! Linkuj! Vybrali.sme

del.icio.us stumble it digg it Google Reddit Ma.gnolia connotea NewsVine blinkbits BlinkList De.lirio.us co.mments feedmelinks Furl scuttle simpy YahooMyWeb
Kompletní menu
 Hlavní stránka
 Předplatné
 Ztracené heslo
 Software 3DJournal
 3D brýle
 3D film, 3D video
 Všechny články
 Diskuzní fórum
 3D galerie
 3D galerie míst světa
 Stáhněte si
 Užitečné odkazy
 Otázky a odpovědi
 Správa členského konta
 O nás
 
 Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet


3D software pro 3D fotografie a pro prevod z 2D do 3D


Tato stránka je součástí projektu 3DJournal. Na jeho stránkách naleznete: 3D obrázky (prostorové 3D obrázky, 3D obrazy), 3D fotografie (prostorové 3D fotografie, 3D fota, 3D fotky), návod na 3D, jak se dělají 3D obrazy, jak se dělají 3D fotografie (jak se dělají 3D fotky), download 3D software zdarma, levné 3D brýle, 3D vybavení, 3D fotoaparáty, 3D hry pro 3D brýle (3D hra pro 3D brýle), anaglyph, anaglyf, anaglyphy, anaglyfy, stereogram, stereograf, stereogramy, 3D grafy, 3D animace, 3D rendering, 3D odkazy, 3D galerie, umělecká 3D erotika, 3D svět, stereoskopické obrazy, modročervené brýle, červenomodré brýle, red cyan brýle.

©2003 - 2023 3DJournal.com
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla použití