Domů | O nás | Staňte se členy klubu/Získejte 3D software | en english Přihlášení pro členy - Jméno: Heslo:
 3DJournal          Zažijte třetí rozměr obrazu
Naše nabídka: 3D fotografie 3D software Návody a rady Diskuze
HORKÉ TIPY VIDEO-NÁVODY
! 3DFotoVideo 3DVideoVideo

<<< Video 1: Jak vytvořit 3D fotografii

Video 2: Jak vytvořit 3D video >>>
E-kniha zdarma o 3D fotografii a 3D videu
E-kniha: Jak na 3D foto a 3D video - stáhni si knihu zdarma ze Slasti.cz nebo přímo zde: mobi - epub - pdf
Rychlé menu
 Hlavní stránka
 Všechny články
 O nás
3D galerie
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image

Trable s ukládáním 3D obrazů

   Zdálo by se, že když vytvoříte kvalitní 3D obraz, máte vyhráno. Ale je tu ještě jeden zádrhel - totiž výběr vhodného formátu pro uložení obrazu. Pokud se rozhodnete nesprávně, může vaše práce přijít vniveč.

   Obrázek ve formátu BMPPro ukládání bitmapových obrázků je k dispozici řada formátů, z nichž nejpoužívanějšími jsou GIF, JPG (JPEG), TIF (TIFF), BMP a PNG. Každý z těchto formátů má své přednosti i nedostatky.
  
Co komu přebývá - a schází
   Obrázky uložené ve formátech GIF a JPG se mohou pochlubit tím, že jsou velmi úsporné - jejich soubory mohou být poměrně malé. Proto je mají v oblibě weboví designeři - stahování rozumně vytvořených gifů a jpgů je rychlé.
   Obrázek ve formátu GIFOba tyto formáty jsou komprimované, JPG navíc využívá takzvanou ztrátovou kompresi. To znamená, že se některé informace při ukládání nenávratně ztratí - mimo jiné se například rozmažou drobné detaily. To je nepříjemné u 3D obrazů - anaglyphů, protože zde ostré detaily pomáhají získat dobrý prostorový vjem. Kvalitu komprese lze v řadě grafických programů nastavit (ale: čím lepší obraz, tím více místa zabere na disku).
   GIF používá bezeztrátovou kompresi, jeho použití ale bylo omezeno licenčními závazky (v USA vypršely v roce 2003, v dalších zemích světa ale až v roce 2004). Větší nepříjemností je nyní ovšem jiné omezení - standardní formát GIF totiž zvládne uložit maximálně 256 barev. Což je na 3D fotografie občas málo. Způsob převodu z milionů barev do 256 bývá u různých programů různý, někdy jej lze nastavit.
   Obrázek ve formátu JPGFormát TIF nabízí bezeztrátovou kompresi a spoustu barev, na disku však jeho obrázky zabírají více místa. Navíc má občas problémy s kompatibilitou - existuje několik specifikací tohoto formátu a ne každý program rozumí všem. Někdy tak místo obrazu uvidíte jen 'rozsypaný čaj'.
   BMP se kompresí příliš nezatěžuje, zato však nabízí dobrou kompatibilitu a zachování kvality obrazu i barev. Podle našeho názoru jde o ideální formát pro tvorbu vlastních 3D obrazů. Pokud 3D obraz uložíte v BMP, můžete s ním pak dále experimentovat - například převádět do TIFu a GIFu pro vystavení na internet, přitom vám ale stále zůstane obrázek v plné kvalitě v BMP.
   Obrázek ve formátu PNGPNG je oproti ostatním zmíněným formátům novější a dá se říci, že ani po několika letech od svého stvoření se nedočkal tak masové obliby jako jeho předchůdci. Nabízí rozumnou kompresi a počet barev podle volby.
  
Rozhlédněte se
   Na tuto stránku jsme umístili 3D fotografii v několika různých formátech. Všimněte si, že hodně komprimovaný JPG skutečně nenabízí příliš dobrou kvalitu, zatímco GIF je ostrý - ale trpí barevné podání. PNG i BMP pak vyžadují větší prostor na disku (pozor - PNG ve 256 barvách by zabral podobný prostor jako GIF). Pro běžné umístění na web se podle našeho názoru zpravidla nejlépe hodí formát GIF, případně PNG.
(3DJournal)
Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet

    Jaggni to! Linkuj! Vybrali.sme

del.icio.us stumble it digg it Google Reddit Ma.gnolia connotea NewsVine blinkbits BlinkList De.lirio.us co.mments feedmelinks Furl scuttle simpy YahooMyWeb
Kompletní menu
 Hlavní stránka
 Předplatné
 Ztracené heslo
 Software 3DJournal
 3D brýle
 3D film, 3D video
 Všechny články
 Diskuzní fórum
 3D galerie
 3D galerie míst světa
 Stáhněte si
 Užitečné odkazy
 Otázky a odpovědi
 Správa členského konta
 O nás
 
 Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet


3D software pro 3D fotografie a pro prevod z 2D do 3D


Tato stránka je součástí projektu 3DJournal. Na jeho stránkách naleznete: 3D obrázky (prostorové 3D obrázky, 3D obrazy), 3D fotografie (prostorové 3D fotografie, 3D fota, 3D fotky), návod na 3D, jak se dělají 3D obrazy, jak se dělají 3D fotografie (jak se dělají 3D fotky), download 3D software zdarma, levné 3D brýle, 3D vybavení, 3D fotoaparáty, 3D hry pro 3D brýle (3D hra pro 3D brýle), anaglyph, anaglyf, anaglyphy, anaglyfy, stereogram, stereograf, stereogramy, 3D grafy, 3D animace, 3D rendering, 3D odkazy, 3D galerie, umělecká 3D erotika, 3D svět, stereoskopické obrazy, modročervené brýle, červenomodré brýle, red cyan brýle.

©2003 - 2023 3DJournal.com
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla použití