Domů | O nás | Staňte se členy klubu/Získejte 3D software | en english Přihlášení pro členy - Jméno: Heslo:
 3DJournal          Zažijte třetí rozměr obrazu
Naše nabídka: 3D fotografie 3D software Návody a rady Diskuze
HORKÉ TIPY VIDEO-NÁVODY
! 3DFotoVideo 3DVideoVideo

<<< Video 1: Jak vytvořit 3D fotografii

Video 2: Jak vytvořit 3D video >>>
E-kniha zdarma o 3D fotografii a 3D videu
E-kniha: Jak na 3D foto a 3D video - stáhni si knihu zdarma ze Slasti.cz nebo přímo zde: mobi - epub - pdf
Rychlé menu
 Hlavní stránka
 Všechny články
 O nás
3D galerie
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image

3D Lego - Postavte svůj svět

   V následujícím textu se vypravíme tvořit 3D obrazy za pomoci jednoho speciálního programu. Tentokrát budeme stavět 3D objekty ze stavebnice Lego a nakonec z nich budeme vytvářet prostorové obrazy - anaglyphy.

   Pro tvorbu obrazů z Lega budeme potřebovat specializovaný software.  Rozhraní programu LDraw K dispozici je několik různých programů, my jsme pro vás po řadě testů vybrali balík LDraw, který si můžete stáhnout na této stránce. (Odkaz na tento program naleznete i v seznamu programů ke stažení pro členy - a tam ho také budeme updatovat v případě, že by došlo k jeho změně).
   Po stažení program nainstalujte - stačí základní instalace, která nahraje MLCad, LDView, pomocné programy a potřebné knihovny dílů. Po spuštění MLCadu je třeba ještě nastavit adresář, kam byla aplikace nainstalována - zpravidla postačí z nabízené možnosti odstranit složky Apps/MLCad (nastavenou složku si poznamenejte, bude se vám hodit později). Poté, co se ukáže jeho rozhraní, si přesuňte panely nástrojů myší tak, jak potřebujete, a můžete začít tvořit.
  
Tvorba scény
   Svůj obraz můžete začít tvořit tak, že vyberete první vhodnou kostičku (v levém horním rohu je okno se seznamem knihoven dílů - když nějakou vyberete, vlevo dole se ukážou všechny kostičky z knihovny).  Výsledek v LDviewKostičku chytněte myší a odtáhněte do jednoho ze 4 oken v pravém dolním rohu. Každé z těchto oken ukazuje obraz z jednoho úhlu - shora, zleva, zepředu a z pohledu 'kamery'.
   Kostičky můžete skládat na sebe i vedle sebe. Pro usnadnění práce doporučujeme jako první položit základní desku (knihovna Baseplate, vybrat můžete třeba 16 x 16) a na ní stavět. V knihovnách najdete i složitější objekty - třeba papouška (knihovna Other Parts/A).
   Můžete si vytvořit i lego - postavu - kliknutím na tlačítko s hlavou. V okně které se zobrazí, se každý box okolo postavy týká jedné části těla - nastavovat lze její tvar i barvu. Tak například hat nastavuje pokrývku hlavy (klobouk, ale třeba také vlasy), left hand accessories pak příslušenství pro levou ruku (třeba revolver). Pro vložení panáka do dokumentu zatrhněte volbu New sub model a zvolte OK. Potom v rozbalovacím seznamu vlevo uprostřed vyberte Dokument. V levém dolním okně by se měl objevit panák i vaše původní prvky scény. Než je k panákovi tažením myší přenesete, doporučujeme všechny jeho díly sloučit do skupiny (označte ho a vyberte Edit/Group/Create). Tak s ním nadále budete moci pohybovat jako s celkem a ne po částech (neodnesete mu tedy omylem třeba nohy).
   Pokud se nová scéna do nějakého ze zobrazovacích polí nevejde, klikněte sem pravým tlačítkem a vyberte Zoom/Fit. Všimněte si, že v pravém dolním poli můžete svou scénu tažením myší různě natáčet.
  
Prostorový obraz
    Hotový 3D obraz z Lega Když dokončíte tvorbu, celou scénu příkazem File/Export vyexportujte (nechejte nastaveny standardní volby). Nyní přejdeme do druhého nainstalovaného programu - LDView.
   Také program LDView po vás na začátku bude chtít zadat složku, kam byly programy instalovány. Vložte stejnou jako pro MLCad.
   V LDView si svůj model můžete podrobně prohlédnout - a také pohodlně různě natáčet. Pokud potřebujete nastavit scénu do základní pozice, zvolte View/Viewing Angles na Front. Pro tvorbu 3D obrazu - anaglyphu - nastavte v Edit/Preferences na kartě Effects volbu Stereo/Parallel. Táhlem nastavte optimální natočení pohledů, nám se osvědčily hodnoty v levé části táhla - zpravidla u první čárky.
   Obrázek uložte (a nebo sejměte klávesou Print Screen přímo z obrazovky) a v grafickém editoru ho rozdělte na levou a pravou část. Ty pak složte v programu 3DJournal do jednoho 3D obrazu. (Také můžete do 3DJournalu nahrát výsledný obrázek s oběma pohledy - jako levý i pravý - a poté jeden z nich v programu hodně vodorovně posunout).
   Pokud vás zaujaly 3D animace popisované v tomto článku , pak jistě stojí za úvahu zkusit nějakou vytvořit i za pomoci 3D Lega. Prima zábavu.
(3DJournal)
Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet

    Jaggni to! Linkuj! Vybrali.sme

del.icio.us stumble it digg it Google Reddit Ma.gnolia connotea NewsVine blinkbits BlinkList De.lirio.us co.mments feedmelinks Furl scuttle simpy YahooMyWeb
Kompletní menu
 Hlavní stránka
 Předplatné
 Ztracené heslo
 Software 3DJournal
 3D brýle
 3D film, 3D video
 Všechny články
 Diskuzní fórum
 3D galerie
 3D galerie míst světa
 Stáhněte si
 Užitečné odkazy
 Otázky a odpovědi
 Správa členského konta
 O nás
 
 Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet


3D software pro 3D fotografie a pro prevod z 2D do 3D


Tato stránka je součástí projektu 3DJournal. Na jeho stránkách naleznete: 3D obrázky (prostorové 3D obrázky, 3D obrazy), 3D fotografie (prostorové 3D fotografie, 3D fota, 3D fotky), návod na 3D, jak se dělají 3D obrazy, jak se dělají 3D fotografie (jak se dělají 3D fotky), download 3D software zdarma, levné 3D brýle, 3D vybavení, 3D fotoaparáty, 3D hry pro 3D brýle (3D hra pro 3D brýle), anaglyph, anaglyf, anaglyphy, anaglyfy, stereogram, stereograf, stereogramy, 3D grafy, 3D animace, 3D rendering, 3D odkazy, 3D galerie, umělecká 3D erotika, 3D svět, stereoskopické obrazy, modročervené brýle, červenomodré brýle, red cyan brýle.

©2003 - 2022 3DJournal.com
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla použití