Domů | O nás | Staňte se členy klubu/Získejte 3D software | en english Přihlášení pro členy - Jméno: Heslo:
 3DJournal          Zažijte třetí rozměr obrazu
Naše nabídka: 3D fotografie 3D software Návody a rady Diskuze
HORKÉ TIPY VIDEO-NÁVODY
! 3DFotoVideo 3DVideoVideo

<<< Video 1: Jak vytvořit 3D fotografii

Video 2: Jak vytvořit 3D video >>>
E-kniha zdarma o 3D fotografii a 3D videu
E-kniha: Jak na 3D foto a 3D video - stáhni si knihu zdarma ze Slasti.cz nebo přímo zde: mobi - epub - pdf
Rychlé menu
 Hlavní stránka
 Všechny články
 O nás
3D galerie
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image

Převeďte snadno své fotografie do 3D

   Máte desítky či stovky fotografií a chtěli byste, aby nebyly ploché, ale plastické? Prostě 3D? Řešení je snadné: Stačí spustit program 3DJournalDX a fotografie převést. A jak že to vlastně funguje?

   (Tip: Pokud už fotografujete nebo filmujete ve 3D, pak se vám nejspíš bude hodit i program 3DJournal.)
  
   Lidský mozek rozpozná, co je na fotografii blíže k vám a co dále od vás podle řady různých informací, které jsou na každém obraze obsaženy. Například větší postavy či budovy jsou zřejmě blíže, zatímco ty malé jsou v dálce. Svou roli hrají i světla a stíny nebo zaostření obrazu. A na skutečném 3D (stereoskopickém) obrazu navíc každé oko vidí trochu odlišný obraz - tak, jako ve skutečnosti. Proto se zdají být tyto obrazy tak plastické.
  
Jak udělat z 2D fotografie 3D fotografii
   Stačí použít vhodný počítačový program Převod z 2D do 3D v programu 3DJournalDX a můžete z libovolné 2D fotografie (tedy z libovolné fotografie) udělat 3D fotografii. V nejlepším případě byste počítači napověděli, které věci na fotografii jsou blíže a které dále - a jak daleko - a on by vytvořil 3D obraz. Protože ale lidský mozek najde na obraze množství nápověd o tom, co je jak daleko, na většině fotografií stačí označit jen několik nejvýznamnějších prvků - a výsledný obraz vypadá jako 3D.
   Nejjednodušší je přitom počítači sdělit informace potřebné pro tvorbu 3D fotografie prostřednictvím barev - čím blíže něco na fotografii je, tím to bude světlejší, čím to je dále, tím to bude tmavší. Člověku v popředí tak třeba přiřadíte bílou barvu, autu za ním šedou a domu v pozadí černou.
   Vážně je to tak snadné? Ano. Do počítače - a do programu 3DJournalDX - prostě nahrajete fotografii, nástrojem pro kreslení čar obtáhnete objekt v popředí (třeba člověka) a nástrojem pro vybarvování ho jedním kliknutím vybarvíte bílou barvou. Pozadí necháte černé. Pokud jsou před ním - a za člověkem - ještě nějaké další objekty, můžete i je obtáhnout a vybarvit nějakým odstínem šedé.
   Při práci můžete kdykoli přepínat mezi 2D a 3D zobrazením, takže máte přehled, jak se z vašeho 2D obrazu stává 3D obraz, resp. jak se ze staré 2D fotografie stává 3D fotografie. A když jste spokojeni, své dílo uložíte.
  
Kde se dozvědět více
   Podrobné informace o programu 3DJournalDX naleznete v tomto článku. A pokud se rozhodnete si ho pořídit, můžete tak snadno učinit zde. Nezapomeňte: Ani vaše staré fotografie už nemusejí být ploché! Mnohdy stačí jen pár kliknutí myší!
  
(3DJournal)
Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet

    Jaggni to! Linkuj! Vybrali.sme

del.icio.us stumble it digg it Google Reddit Ma.gnolia connotea NewsVine blinkbits BlinkList De.lirio.us co.mments feedmelinks Furl scuttle simpy YahooMyWeb
Kompletní menu
 Hlavní stránka
 Předplatné
 Ztracené heslo
 Software 3DJournal
 3D brýle
 3D film, 3D video
 Všechny články
 Diskuzní fórum
 3D galerie
 3D galerie míst světa
 Stáhněte si
 Užitečné odkazy
 Otázky a odpovědi
 Správa členského konta
 O nás
 
 Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet


3D software pro 3D fotografie a pro prevod z 2D do 3D


Tato stránka je součástí projektu 3DJournal. Na jeho stránkách naleznete: 3D obrázky (prostorové 3D obrázky, 3D obrazy), 3D fotografie (prostorové 3D fotografie, 3D fota, 3D fotky), návod na 3D, jak se dělají 3D obrazy, jak se dělají 3D fotografie (jak se dělají 3D fotky), download 3D software zdarma, levné 3D brýle, 3D vybavení, 3D fotoaparáty, 3D hry pro 3D brýle (3D hra pro 3D brýle), anaglyph, anaglyf, anaglyphy, anaglyfy, stereogram, stereograf, stereogramy, 3D grafy, 3D animace, 3D rendering, 3D odkazy, 3D galerie, umělecká 3D erotika, 3D svět, stereoskopické obrazy, modročervené brýle, červenomodré brýle, red cyan brýle.

©2003 - 2023 3DJournal.com
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla použití