Protože se na nás stále obracíte s množstvím otázek, z nichž mnohé se stále opakují, připravili jsme pro vás text, kde najdete odpovědi na nejčastější z nich. A také kontakty pro případné zaslání otázek dalších.
Jak to, že jsou služby 3DJournalu přístupné jen členům? Na internetu má být všechno zadarmo!
To je určitě hezká myšlenka, ale už dávno neplatí. I tvůrci internetových stránek musejí jíst, oblékat se a sem tam si dokonce třeba zajdou do kina. A jídlo, oblečení, ani lístky na filmová představení nejsou zdarma - dokonce ani na internetu. Proto přistupuje čím dál tím více serverů na placení obsahu. A my, protože víme, jak je těžké rozloučit se s vlastními penězi, nabízíme výhodné balíčky předplatného/členství i se softwarem pro tvorbu 3D fotografií (resp. stereogramů, anaglyphů) a 3D brýlemi. Myslíme si, že se to vyplatí.
Jak si mohu předplatit členství v klubu 3DJournal?
Získání předplatného/členství je snadné. Stačí kliknout na volbu
Stáňte se členy klubu (buď na této stránce zcela nahoře, nebo kdekoli jinde na našem webu) a poté vyplnit údaje, které potřebujeme k tomu, abychom Vám mohli zaslat to, co jste si objednali - tedy 3D brýle, heslo pro přihlášení a podobně. Jako přihlášený uživatel (uživatelka) můžete nejen číst všechny články, ale také přistupovat k diskusnímu fóru, pracovat s vlastní fotogalerií a podobně. Můžete si rovněž zakoupit plnou verzi programu pro tvorbu 3D obrázků.
Na jak dlouho platí předplatné/členství?
Předplatné/členství v klubu platí pro přístup k 3DJournalu doživotně. (Po celou existenci tohoto webu, který existuje již od roku 2003; garantujeme minimálně 12 měsíců existence od zaplacení vašeho členství).
Jak často se na 3DJournalu objevují nové články?
Podle potřeby. Když objevíme nějaké nové zajímavé 3D téma, samozřejmě vás o něm informujeme.
Dá se členství zrušit?
Ano, lze to dojednat e-mailem. Zaplacenou částku ale nevracíme, protože už při koupi členství dostanete přístup ke všem službám. Pevně doufáme, že to nikdo z členů nebude chtít udělat.
Jaký je rozdíl mezi 3D obrazem a stereogramem?
Skutečné zachycení nějaké scény (například lesa, hradu, skupiny lidí) ve 3D by znamenalo, že byste si celou scénu mohli prohlížet z jakékoli strany - zepředu, zezadu, zdola, zprava... Zaznamenání kompletní 3D informace by bylo velmi technicky náročné. Stereogram naproti tomu umožňuje pozorovat obraz tak, že se jeví jako prostorový, ale pouze z jednoho místa. Stereografická fotografie tedy není plochá, jako běžná fotografie, nechybí v ní pocit hloubky, ale není možné se podívat na její zadní stranu a vidět vyfotografovanou scénu zezadu.
Existují na internetu i jiné stránky věnované stereogramům?
Ano, při našem pátrání po webu jsme našli několik takových stránek - a odkazy na ty dobré a nejlepší najdete na naší stránce odkazů. Žádná z těch, které jsme našli, však neobsahovala informace, které můžete najít u nás. Najdete na nich stereogramy a někdy i základní informace o tom, jak se na ně dívat. Ale většinou nic víc. I proto vlastně 3DJournal.com vznikl.
Jak dlouho bude 3DJournal existovat?
Tak dlouho, dokud o něj budou mít uživatelé zájem. Práce na 3DJournalu nám dělá radost, ale pokud by ho nikdo další nenavštěvoval, asi by nemělo smysl ho provozovat.
Mohu vás nějak kontaktovat?
Předplatitelé, členové klubu, se na nás mohou obracet se svými náměty, problémy, radami apod. na adrese

, autoři na

, ostatní prosíme, aby v případě potřeby psali na adresu

. Denně dostáváme desítky e-mailů a ani přes veškerou snahu není v našich silách na všechny odpovědět. Přednostně samozřejmě vyřizujeme náměty našich členů.