Domů | O nás | Staňte se členy klubu/Získejte 3D software | en english Přihlášení pro členy - Jméno: Heslo:
 3DJournal          Zažijte třetí rozměr obrazu
Naše nabídka: 3D fotografie 3D software Návody a rady Diskuze
HORKÉ TIPY VIDEO-NÁVODY
! 3DFotoVideo 3DVideoVideo

<<< Video 1: Jak vytvořit 3D fotografii

Video 2: Jak vytvořit 3D video >>>
E-kniha zdarma o 3D fotografii a 3D videu
E-kniha: Jak na 3D foto a 3D video - stáhni si knihu zdarma ze Slasti.cz nebo přímo zde: mobi - epub - pdf
Rychlé menu
 Hlavní stránka
 Všechny články
 O nás
3D galerie
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image
Seznam textů tak, jak byly postupně publikovány
 free/zdarmaVítejte ve světě 3DJournal.com
   Příběh tohoto serveru začal v jednom muzeu. A začal docela nenápadně. Bylo to v místnosti optických iluzí. Návštěvníci tady mohou zahlédnout proměny obrazů v zrcadlech nebo s nosem na skle sledovat 3D kresby. A nás napadlo - jak převést tenhle zážitek na počítač? Po několika pokusech se ukázalo, že to nebude tak jednoduché. Pak jsme v jedné zásuvce objevili modročervené brýle...
 free/zdarmaDělejte 3D fotografie běžným fotoaparátem
   Říkáte si, že to není možné? Nenechte se mýlit. Skutečně to možné je a navíc na tom není nic složitého. Jistě – pro tvorbu profesionálních 3D obrázků se doporučují speciální přístroje, ale pro běžné 3D fotografování vám opravdu stačí jakýkoli fotoaparát nebo kamera. A potom už jen musíte vědět, jak na to. V následujícím textu se to dočtete.
 free/zdarmaProgram pro tvorbu 3D fotografií/3D obrazů
   Aby bylo možno vytvořit ze dvou fotografií hotový 3D obrázek /3D fotografii - nebo ze dvou videí 3D video, je vhodné použít specializovaný software, který tuto činnost usnadní. Na následujících řádcích naleznete návod k programu, který zvládne záběry nejen správně složit, ale usnadňuje i vyladění obrázku tak, aby byla jeho kvalita co nejlepší.
 free/zdarmaJak fungují 3D obrázky
   Pojďme si na jednoduchém pokusu ukázat, jak vlastně fungují stereografické (3D) obrázky. Pochopení toho, proč oči vidí nějaký obraz jako plochý a jiný jako prostorový, nám usnadní vytváření vlastních obrazů i následné experimentování.
 free/zdarmaVirtuální 3D zahrada
    Vlastní 3D obrazy je možno tvořit nejen s fotoaparátem v ruce, ale také některými specializovanými programy. Jeden z nich umí vytvářet nejrůznější rostliny a další tvary, které můžete využít buď samostatně nebo jako součást různých složených obrazů. Kde ten program získáte a jak se používá?
 free/zdarmaČasto kladené otázky
    Protože se na nás stále obracíte s množstvím otázek, z nichž mnohé se stále opakují, připravili jsme pro vás text, kde najdete odpovědi na nejčastější z nich. A také kontakty pro případné zaslání otázek dalších.
 paid/placenoKreslíme 3D obrazy
   3D obrazy je možné tvořit nejen prostřednictvím fotoaparátu a speciálních programů, ale také s perem v ruce nebo v grafickém editoru. V následujícím textu se podíváme nejen na základy 3D kreslení, ale zaměříme se i na řadu důležitých pravidel, která je vhodné dodržet u každého 3D obrazu.
 free/zdarmaSuper 3D bludiště
   Až dosud jsme 3D obrázky především tvořili, tentokrát vám ale nabízíme oddech – hru, kterou si můžete zahrát s 3D brýlemi na nose. Pojďte tedy s hlavním hrdinou procházet bludiště a sbírat zlaté cihly.
 free/zdarmaTipy a triky pro 3D galerii
   Každý člen 3DJournalu získává kromě dalších výhod také vlastní 3D galerii. V ní může vystavovat obrázky, které si tak může prohlížet kdokoli, kdo má přístup k internetu. Pojďme si o práci s galerií říci více.
 paid/placenoTipy pro krásné 3D fotky
   V 3DJournalu se můžete mimo jiné dočíst o některých základních pravidlech pro pořizování 3D fotografií. Tentokrát se na ně podíváme podrobněji a hlavně přidáme některá další pravidla – aby byly vaše fotografie skutečně ty nejlepší.
 free/zdarmaNebojte se 3D grafů
   Ne, opravdu se nebojte. V následujícím textu nebudeme studovat matematiku ani kreslit komplikované grafy, ale podíváme se na jeden zajímavý program pro tvorbu 3D obrázků. Anaglyphy se v něm tvoří prostřednictvím jednoduchých (i složitějších) vzorců.
 free/zdarma3D souboj ve vesmíru
   A je tu článek věnovaný hraní - půjde o akční hru, která se odehrává v hlubinách vesmíru. Vaším cílem je zneškodnit co nejvíce nepřátel. Se 3D brýlemi dostává tento úkol - doslova - nový rozměr.
 free/zdarmaNejlevnější 3D fotoaparát - za 198 Kč
   Dělání 3D fotografií jedním běžným fotoaparátem má jednu velkou nevýhodu – nemůžete zachytit scény, kde dochází k pohybu. Jak tento problém vyřešit? Jednoduchým 3D fotoaparátem, o kterém bude řeč v tomto článku. Všechny fotografie v textu byly pořízeny právě jím.
 paid/placenoUdělejte ze svých starých fotografií 3D
   Chtěli byste udělat ze svých běžných fotografií prostorové? Stačí mít ten správný software a můžete se do toho pustit. Výsledek samozřejmě není stejný, jako kdybyste je 3D už nafotili, ale i tak je velmi dobrý. V následujícím textu nechybí odkaz na vhodný software ani tipy, jak ho použít.
 free/zdarmaProhlížení stereoskopického videa
   3D filmy jsou další lákavou možností využití anaglyphu. Na internetu je k dispozici řada 3D videí, ne všechna jsou však určena pro modročervené brýle. Dá se jim ale pomoci. V následujícím textu si ukážeme jak a přineseme i pár tipů, kam na internetu za 3D videem.
 free/zdarmaRenderování 3D obrazů
   Většina ostatních článků 3DJournalu radí, jak pro tvorbu 3D obrazů využívat buď fotoaparát nebo programy, které dělají 3D jen jaksi mimochodem. Zde se podíváme na jeden zdarma šiřitelný program, který to má přímo v popisu práce - a tak s ním lze vytvořit naprosto libovolné 3D scény. Záleží jen na vaší fantazii.
 paid/placenoUtajené obrazy
   Modročervené brýle lze použít nejen k prohlížení 3D obrazů, ale také k jiným činnostem – třeba k prohlížení skrytých obrazů. Pokud tedy máte chuť, pojďte s námi tvořit utajené obrazové zprávy.
 free/zdarmaVyhrajte plastové 3D brýle
   Již v našich posledních e-mailech s novinkami jsme prozradili, že připravujeme soutěž pro členy o nejlepší 3D obrazy. A nyní je ta soutěž zde. Výherce získá plastové 3D brýle. Těšíme se, že využijete příležitosti, a sdělíte nám i některé své názory na náš magazín.
 free/zdarmaPodívejte se na svůj byt prostorově
   Chcete tvořit obrazy místností ve 3D? Může jít o vymyšlené prostory, váš byt nebo o jakékoli prostory, které vás napadnou... A možnosti využití? Umění i něco ryze praktického.
 free/zdarma3D fotografie na papíře
   3D fotografie v počítači jsou sice fajn, ale když je člověk chce ukázat na návštěvě svým přátelům a známým, může být jejich elektronická podoba nepraktická. Jak tedy s nimi na papír? Jsou tu nějaké zádrhele?
 free/zdarma3D systémy zobrazení
   Existuje řada různých možností, jak tvořit a prohlížet 3D obrazy. 3DJournal se sice zabývá převážně anaglyphem, ale jistě neuškodí podívat se, z jakých dalších variant lze vybírat a kdy je možno kterou z nich použít.
 free/zdarma3DJournal a vy v roce 2004
   Co najdete na stránkách 3DJournalu v příštím roce? Jak dopadla čtenářská anketa? Kdo vyhrál plastové 3D brýle? To vše se dočtete na následujících řádcích. A chtěli bychom vám také popřát...
 paid/placeno3D postavy jako na dlani
   V některých článcích na 3DJournalu se můžete dočíst, jak vytvořit 3D scénu a poté ji převést do anaglyphu. Aby scény nebyly mrtvé, pustíme se tentokrát do vytváření 3D postav.
 free/zdarmaSouboj s 3D tučňáky
   Máte-li chuť na nějakou 3D herní zábavu, čtěte dále. Máme pro vás skutečně neobvyklou anaglyphovou hru – souboj s nepřáteli, kteří vypadají jako tučňáci.
 paid/placenoKoláže, aneb Neskutečné 3D obrazy
   Možná jste už zkoušeli tvořit 3D fotografie, počítačové 3D scény i 3D objekty, stojí za to zamyslet se nad tím, jak z nich stvořit smíchanou 3D scénu. V následujícím příspěvku si na příkladu vložení 3D postavy do 3D scény ukážeme, jak lze dělat 3D koláže.
 free/zdarmaDiskusní fórum
   Návštěvníci 3DJournalu mohou využívat diskusního fóra. Je zde možná výměna názorů i zkušeností ohledně tvorby 3D fotografií (i jiné 3D grafiky) a dalších problémů týkajících se úžasného světa 3D.
 paid/placenoTrable s ukládáním 3D obrazů
   Zdálo by se, že když vytvoříte kvalitní 3D obraz, máte vyhráno. Ale je tu ještě jeden zádrhel - totiž výběr vhodného formátu pro uložení obrazu. Pokud se rozhodnete nesprávně, může vaše práce přijít vniveč.
 free/zdarmaKlub 3DJournal a nová galerie
   S únorem 2004 nastávají na 3DJournalu první z již dříve naznačených větších změn. Vzniká klub 3DJournal, mění se podmínky předplatného a galerie se zvětšují a dostávají řadu nových funkcí.
 paid/placenoProstorové 3D animace
   Jak už jste možná četli v dalších našich článcích, anaglyphy (prostorové obrazy) nemusejí být vždy jen nehybné. Lze tvořit i 3D video a 3D animace. V tomto článku se podíváme, jak lze snadno tvořit právě 3D animace.
 free/zdarma3D Lego - Postavte svůj svět
   V následujícím textu se vypravíme tvořit 3D obrazy za pomoci jednoho speciálního programu. Tentokrát budeme stavět 3D objekty ze stavebnice Lego a nakonec z nich budeme vytvářet prostorové obrazy - anaglyphy.
 free/zdarmaSvět úžasných molekul
   V následujícím textu vás čekají dvě zajímavosti: Jednak s jeho pomocí budeme tvořit 3D molekuly, jednak si znovu vyzkoušíme, jak 3D objekty upravit tak, aby vypadaly, jako když jsou před obrazovkou monitoru.
 paid/placenoTexty v prostoru
   V následujícím článku vám chceme dát tip, jak vytvořit efektní prostorové texty. Použít je můžete samostatně i ve 3D kolážích a koho jimi ohromíte, to už necháme na vás.
 free/zdarma3D byt v dokonalé kvalitě
   V následujícím příspěvku se věnujeme tématu tvorby 3D bytů. Tentokrát použijeme skutečně profesionální program – a tomu budou odpovídat i téměř fotorealistické výsledky.
 paid/placenoZ 2D do 3D – téměř zázračná proměna
   Na 3DJournalu se můžete dočíst, jak převést běžné 2D fotografie do prostorových 3D. Zde ale bude řeč trochu o něčem jiném – budeme totiž 2D objekty na fotografiích upravovat tak, abychom s nimi mohli hýbat a otáčet, jako by byly prostorové.
 paid/placenoDokonalé 3D kreslení
   Přemýšleli jste už o tom, že byste si nakreslili vlastní 3D obraz, ale přišlo vám to příliš složité? Nabízíme vám jednoduchý návod, jak ho nakreslit opravdu snadno a rychle. V programu určeném pro kreslení přímo v prostoru.
 free/zdarmaInstantní 3D objekty a texty
   Také chvílemi zatoužíte po programu, který by vám nabídl různé 3D objekty, 3D texty a další drobnosti, které byste pak mohli vložit do svých 3D fotografií? Pokud ano, zkuste ten, o kterém bude řeč v tomto článku.
 free/zdarmaNatočte svoje první 3D video
   Při sledování 3D filmů, například v kinech IMAX 3D, jistě mnozí z nás zatoužili natočit vlastní 3D film. Ale jak na to? Nabízíme vám tip, jak to zvládnout – se dvěma kamerami, ale třeba i jen s jednou.
 free/zdarma3D obrazy s věrnými barvami
   V průběhu času se objevila řada pokusů, jak uživatelům nabídnout co nejkvalitnější 3D zobrazení. Jedno z nich se objevilo poměrně nedávno - pracuje na podobném principu jako anaglyph, ale nabízí kvalitnější podání barev. Je třeba speciálních brýlí.
 paid/placenoJak udělat ze 2D videa 3D
   Mnozí z nás už mají doma archiv vlastních videí – z dovolených i z nejrůznějších akcí. Obraz v nich je ale pouze plochý. Pojďme se podívat, jak mu lze - za určitých snadno splnitelných podmínek - přidat třetí rozměr.
Kompletní menu
 Hlavní stránka
 Předplatné
 Ztracené heslo
 Software 3DJournal
 3D brýle
 3D film, 3D video
 Všechny články
 Diskuzní fórum
 3D galerie
 3D galerie míst světa
 Stáhněte si
 Užitečné odkazy
 Otázky a odpovědi
 Správa členského konta
 O nás
 
 Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet


3D software pro 3D fotografie a pro prevod z 2D do 3D


Tato stránka je součástí projektu 3DJournal. Na jeho stránkách naleznete: 3D obrázky (prostorové 3D obrázky, 3D obrazy), 3D fotografie (prostorové 3D fotografie, 3D fota, 3D fotky), návod na 3D, jak se dělají 3D obrazy, jak se dělají 3D fotografie (jak se dělají 3D fotky), download 3D software zdarma, levné 3D brýle, 3D vybavení, 3D fotoaparáty, 3D hry pro 3D brýle (3D hra pro 3D brýle), anaglyph, anaglyf, anaglyphy, anaglyfy, stereogram, stereograf, stereogramy, 3D grafy, 3D animace, 3D rendering, 3D odkazy, 3D galerie, umělecká 3D erotika, 3D svět, stereoskopické obrazy, modročervené brýle, červenomodré brýle, red cyan brýle.

©2003 - 2023 3DJournal.com
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla použití